Het college van B & W is voornemens om twee grote parkeergarages in de binnenstad aan te leggen, een aan het Steegoversloot en een tweede aan het Kromhout.
Ook de Blekersdijk wordt alweer genoemd als volgende locatie voor een parkeergarage terwijl dat in het verleden alleen als reservelocatie werd genoemd indien de garage aan het Achterom niet door zou kunnen gaan.
Beter Voor Dordt is voorstander van parkeervoorzieningen bij het Energiehuis, de Weeskinderendijk en het terrein bij FC Dordrecht en vandaar met openbaar vervoer naar het centrum.
Dit geeft de minste milieubelasting en bespaart veel geld omdat we daarmee geen dure voorzieningen hoeven aan te leggen.
Voor de binnenstad leidt de aanleg van grootschalige voorzieningen tot een forse aantasting van de leefbaarheid in het omliggend gebied. Het zal voor iedereen duidelijk zijn dat situaties zoals rond de Breestraat en de Vest het verblijfsklimaat in deze gebieden ernstig aantasten en tot ongezonde toestanden leiden. Elke extra parkeervoorziening in de binnenstad zorgt voor honderden extra autobewegingen door dit gebied.
Onze fractie heeft ook grote zorgen over de risico’s die kunnen optreden bij aanleg van ondergrondse voorzieningen. Ook in andere gemeenten zoals Delft, Den Haag, Rotterdam, Middelburg en Amsterdam hebben dit type werkzaamheden tot grote schade geleid voor de omringende bebouwing in de vorm van verzakkingen en scheurvorming. Wij zijn bang dat het college in Dordrecht een onverantwoorde gok wil nemen en haar plannen toch wil doorzetten ten koste van de leefbaarheid in de Binnenstad en met alle nodige risico’s van dien.